Dalmát vitorlástúrák családok, csapatok részére. Szigettúrák, csapatépítők. Az Adria gyöngyszemei. Split, Hvar, Trogir, Korcula, Vis Komiza, Primosten, Lastovo ...
Translate
2012. szeptember 20., csütörtök
Felszerelés, mit vigyünk az útra, mi van a hajón?
Nos ahogy ígértem, egy összefoglaló a hajó felszereléséről és a szükséges poggyászról:
Egy jól felszerelt charter hajónak a felszerelése elég sokrétű. A kötelező hajózási felszereléseken kívül bőségesen nyújt kényelmi felszereléseket is.
Ami a kötelező felszereléseket illeti, nem kell saját mentőmellény, az tutira megtalálható a hajón.
Megtalálható még a gondos utazó által bepakolt saját távcső, hogy a horizontot figyelhessük, tehát azt sem kell saját féltett darabunkkal pótolnunk.
Ünnepnapok tájékán boldogan konstatálhatjuk, hogy teljes színes kézi rakétakészlet is van a felszerelések között, gyönyörű tűzijáték rendezhető…. De nem szeretném látni soha az éles helyzetben való használatát, ezek a jelzőrakéták veszély esetére. Komplett elsősegély csomag található minden hajón, ami lényegesen jobban felszerelt, mint amit egy személyautó hasonló készlete nyújt, de ez mellett, általában a gondos skipper teljes gyógyszertárral rendelkezik, két hét túlélhető szinte minden nyavalya, a vakbélgyúladáson kívül.
Térképek, pilot könyvek szintén rendelkezésre állnak, ezek természetes felszerelései a hajónak.
Nem kell a felfújható balatoni csónakot sem magunkkal hozni, mert a felszerelés része a ’boci’-nak nevezett partraszálló egység, ami egy többkamrás gumicsónak, kemény hátfallal, tehát motorral is felszerelhető, de az már extra díj.
Ami a kényelmet szolgálja, a szobák az utasok számának megfelelően ágyneművel, és törölközővel felszereltek, a mosdóban WC papír és folyékony szappan van. 300-600 liter víz áll rendelkezésre egy feltöltéssel mosakodás, mosogatás, zuhanyzás, főzéshez, de ez a kikötőkben mindenütt pótolható. Forró vizet áramról a parton, vagy a motor hőcserélője is készít, ez nem szokott gondot jelenteni.
Házi tündérek örömére a konyha teljesen felszerelt, gáztűzhely, ( a két kis palack gáz, sok sütésfőzés mellett 8 személynél három hetet bír ki. ) teljes edénykészlet serpenyők, fazekak, palacsinta/tojás sütő, teafőző.. Mély, lapos, kistányérok, csészék, poharak, (általában pálinkás pohár nincs) Kés, villa, kanál, kiskanál, és konyhai kiegészítők… keverők, kavarók, bontók és reszelők.
A hajón parti csatlakozásnál korlátlanul áll rendelkezésre 220 V és persze szivargyújtós 12V, de menet közben a tengeren is lehetőség van a 12 v mellett általában 400W-ig inverteren át 220V használatára.
Faszénsütőt vitorlásra inkább ne hozzunk, sok sérülést láttam már belőle, bár egy csendes öbölben hangulatos a parton, amíg a tüzgyujtási tilalom miatt a helyiek el nem zavarnak.
Ruházat:
Érdeklődjünk előre a várható időjárás felől, nyilván szezonfüggő, de ami egységes az a több réteg, több öltözet az átázás miatt, és nélkülözhetetlen a vízhatlan legalább felső. Napsütésben is éles menetben szükség lehet polár kiskabátra, mert nagyobbnak érezzük a szelet, a hajó sok ruhát elbír!
A ruhák bepakolásánál arra legyünk tekintettel, hogy a bőrönd, nem igazán komfortos nehezen elpakolható utazás közben, vagy a kocsiba kell kipakolás után visszatenni, vagy puha utazótáskát, tengerészzsákot pakoljunk meg.
A hajóra való felszállás után balesetvédelmi és biztonsági gyorstalpalót kell, hogy tartson a kapitány! Ezt nagyon vegyük komolyan! Itt kérdezzük meg és gyakoroljuk el a pumpás hajówc használatát a saját és utastársaink komfortja érdekében.
Tömören indulásnak ennyi, de a részleteket, bátran kérdezzétek!
Jó szelet!
Feliratkozás:
Megjegyzések küldése (Atom)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése